Rulla-ampumahiihdon SM-kisa 8.8.20 Pika

L Ä H T Ö L I S T A

© Helaalan Tulos AY

Kilpailun sarjat: M15; N15; M80; N70; M65; M70; M75; N16; N17; M60; N35; N40; N45; N50; N55; NYL; N22; N19; MYL; M22; M19; M17; M16; M45; M50; M55

Nro

Lähtö

Nimi

Seura

Side

Amp.paikka

M15

Miehet 15 vuotta( 0,2+1,7+2,4) 4 km V

2

11:01:00

Aaro Kirjavainen

Puijon Hiihtoseura

R

2

3

11:01:30

Sisu Rannikko

Tuusulan Voima-Veikot

R

3

4

11:02:00

Akseli Kirjavainen

Puijon Hiihtoseura

R

4

5

11:02:30

Otto Konttinen

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

5

6

11:03:00

Matias Hietamäki

Seinäjoen Hiihtoseura

S

6

7

11:03:30

Kalle Aalto

Iisveden Kiri

R

7

8

11:04:00

Arttu Viinamäki

Jalasjärven Jalas

R

8

9

11:04:30

Teemu Wirman

Orimattilan Jymy

R

9

10

11:05:00

Jimi Klemettinen

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

10

11

11:05:30

Eerik Junkkarinen

Puijon Hiihtoseura

R

11

12

11:06:00

William Rönn

Närpes Kraft Skidförening

R

12

13

11:06:30

Iisakki Sorjonen

Kontiolahden Urheilijat

R

13

14

11:07:00

Rasmus Saarinen

Hollolan Urheilijat -46

R

14

15

11:07:30

Arttu Remes

Keuruun Kisailijat

R

15

16

11:08:00

Anton Ingves

Närpes Kraft Skidförening

R

16

17

11:08:30

Kasperi Savolainen

Ski Jyväskylä

R

17

18

11:09:00

Eemeli Kuiri

Oulun Hiihtoseura

R

18

19

11:09:30

Antti Martikainen

Hollolan Urheilijat -46

R

19

20

11:10:00

Kaapo Saarinen

Lahden Hiihtoseura

R

20

Sarjaluettelo

N15

Naiset 15 vuotta ( 0,2+1,7+2,4) 4 km V

22

11:11:00

Matilda Saltbacka

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

22

23

11:11:30

Kiira Kiiskinen

Kontiolahden Urheilijat

R

23

24

11:12:00

Anni Naumanen

Oulun Hiihtoseura

R

24

25

11:12:30

Menni Turunen

Kontiolahden Urheilijat

R

25

26

11:13:00

Annika Haikka

Kymin Koskenpojat

R

26

27

11:13:30

Inka Hämäläinen

Kontiolahden Urheilijat

R

27

28

11:14:00

Pinja Yläharju

Imatran Urheilijat

S

28

29

11:14:30

Saga Hurskainen

Kontiolahden Urheilijat

R

1

30

11:15:00

Minttu Ahvo

Imatran Urheilijat

R

2

31

11:15:30

Aino Sorjonen

Kontiolahden Urheilijat

R

3

32

11:16:00

Sini Hietamäki

Seinäjoen Hiihtoseura

S

4

33

11:16:30

Sissi Oikkonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

R

5

34

11:17:00

Ilona Rantakömi

Hollolan Urheilijat -46

R

6

35

11:17:30

Inka Laukkanen

Kontiolahden Urheilijat

R

7

36

11:18:00

Iida-Maria Tuomainen

Hollolan Urheilijat -46

R

8

37

11:18:30

Mette Nevalainen

Kontiolahden Urheilijat

R

9

38

11:19:00

Amanda Saltbacka

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

10

39

11:19:30

Melia Palsinajärvi

Kontiolahden Urheilijat

R

11

40

11:20:00

Alma Laukkanen

Kouvolan Hiihtoseura

R

12

41

11:20:30

Erika Kujala

Oulun Hiihtoseura

R

13

42

11:21:00

Eveliina Hakala

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

14

43

11:21:30

Aura Lehtonen

Kontiolahden Urheilijat

R

15

Sarjaluettelo

M80

Miehet 80 vuotta ( 0,2+1,7+1,7) 3.5 km V

44

11:22:00

Kalevi Vähäkylä

Halikon Hakoniskat

R

16

Sarjaluettelo

N70

Naiset 70 vuotta ( 0,2+1,7+1,7) 3.5 km V

45

11:22:30

Terttu Augustsson

Österby Sportklubb

S

17

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

46

11:23:00

Alf Vikström

Larsmo IF

R

18

47

11:23:30

Kalle Lähdesmäki

Seinäjoen Hiihtoseura

R

19

48

11:24:00

Jukka Salo

Halikon Hakoniskat

R

20

Sarjaluettelo

M70

Miehet 70 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

49

11:24:30

Matti Kainulainen

Kontiolahden Urheilijat

R

21

50

11:25:00

Markku Nieminen

Tuusulan Voima-Veikot

S

22

51

11:25:30

Mauri Siimestö

Kontiolahden Urheilijat

R

23

52

11:26:00

Antti Multala

Höytiäisen Urheilijat

R

24

53

11:26:30

Jouko Sällinen

Sumiaisten Kunto

S

25

54

11:27:00

Heikki Rantanen

Oripään Urheilijat

S

26

55

11:27:30

Osmo Haapanen

Riihimäen Kisko

R

27

Sarjaluettelo

M75

Miehet 75 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

56

11:28:00

Jouko Toivola

Kokkolan Veikot

S

28

Sarjaluettelo

N16

Naiset 16 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

61

11:42:30

Nina Välimäki

Punkalaitumen Kunto

R

62

11:43:00

Neea Taskila

Oulun Hiihtoseura

R

63

11:43:30

Rebecca Sandnäs

Larsmo IF

R

64

11:44:00

Lyydia Rainio

Tuusulan Voima-Veikot

R

65

11:44:30

Sanni Pirttikoski

Oulun Hiihtoseura

R

66

11:45:00

Inka Haikama

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

67

11:45:30

Åsa Grankulla

Kontiolahden Urheilijat

R

68

11:46:00

Iiris Karppi

Seinäjoen Hiihtoseura

R

69

11:46:30

Emilia Pätäri

Kymin Koskenpojat

R

70

11:47:00

Teodora Westerlund

Larsmo IF

R

71

11:47:30

Amanda Yli-Futka

Ulvilan Ura

R

72

11:48:00

Josefina Ilvonen

Kontiolahden Urheilijat

R

73

11:48:30

Hanna Miikki

Imatran Urheilijat

R

Sarjaluettelo

N17

Naiset 17 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

74

11:49:00

Nea Vähäsarja

Tuusulan Voima-Veikot

R

75

11:49:30

Laura Kauhajärvi

Kauhajoen Karhu

R

76

11:50:00

Anniina Rantala

Orimattilan Jymy

R

77

11:50:30

Olivia Halme

Hollolan Urheilijat -46

R

78

11:51:00

Kaisla Ollila

Tuusulan Voima-Veikot

R

79

11:51:30

Inka Remes

Keuruun Kisailijat

R

80

11:52:00

Riina Takapuro

Kontiolahden Urheilijat

R

81

11:52:30

Frida Achrén

Vörå IF

S

82

11:53:00

Anni Heinonen

Tuusulan Voima-Veikot

R

83

11:53:30

Anni Hyvärinen

Orimattilan Jymy

R

Sarjaluettelo

M60

Miehet 60 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

84

11:54:00

Tapio Kiiskinen

Kontiolahden Urheilijat

R

85

11:54:30

Ilpo Toikkanen

Kurikan Ryhti

R

86

11:55:00

Heikki Vuoksiala

Kymin Koskenpojat

R

87

11:55:30

Jarmo Tikka

Puijon Hiihtoseura

R

88

11:56:00

Markku Jeskanen

Kontiolahden Urheilijat

S

Sarjaluettelo

N35

Naiset 35 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

89

11:56:30

Maija Ruotsalainen

Puijon Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

N40

Naiset 40 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

90

11:57:00

Anna-Liisa Häkkinen

Punkalaitumen Kunto

S

91

11:57:30

Tuula Hyytiäinen

Mikkelin Hiihtäjät

S

92

11:58:00

Tanja Seppänen

Puijon Hiihtoseura

R

93

11:58:30

Anu Koistinen

Imatran Urheilijat

S

Sarjaluettelo

N45

Naiset 45 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

94

11:59:00

Laurila Sari

Saloisten Reipas

S

Sarjaluettelo

N50

Naiset 50 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

95

11:59:30

Terttu Uusitalo

Loimaan Jankko

S

Sarjaluettelo

N55

Naiset 55 vuotta (1,7+1,7+1,7) 5 km V

96

12:00:00

Päivi Savolainen

Puijon Hiihtoseura

S

97

12:00:30

Jaana Kuittinen

Kangasalan Kisa

R

98

12:01:00

Satu Salokannel

Halikon Hakoniskat

R

Sarjaluettelo

NYL

Naiset (2,4+2,4+2,4) 7.5 km V

101

14:00:30

Santra Säde

Kontiolahden Urheilijat

R

102

14:01:00

Eevamari Rauhamäki

Hollolan Urheilijat -46

S

103

14:01:30

Sanna-Mari Purola

Seinäjoen Hiihtoseura

R

104

14:02:00

Suvi Minkkinen

Joutsan Pommi

R

105

14:02:30

Mari Eder

Enon Kisa-Pojat

R

106

14:03:00

Nastasia Kinnunen

Kontiolahden Urheilijat

R

107

14:03:30

Mira Holopainen

Lahden Hiihtoseura

R

108

14:04:00

Camilla Tuominen

Hollolan Urheilijat -46

R

109

14:04:30

Maiju Luokkala

Lemin Eskot

R

110

14:05:00

Erika Jänkä

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

111

14:05:30

Krista Leskinen

Tuusulan Voima-Veikot

R

112

14:06:00

Rieke de Maeyer

Kontiolahden Urheilijat

R

113

14:06:30

Venla Lehtonen

Imatran Urheilijat

R

114

14:07:00

Annika Sjöström

Larsmo IF

S

Sarjaluettelo

N22

Naiset 22 vuotta (2,4+2,4+2,4) 7.5 km V

115

14:07:30

Heidi Kuuttinen

Närpes Kraft Skidförening

R

116

14:08:00

Sanni Oikkonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

R

117

14:08:30

Noora Kupari

Seinäjoen Hiihtoseura

R

118

14:09:00

Lahdelma Saana

Mikkelin Hiihtäjät

R

119

14:09:30

Hilda Kukonlehto

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

120

14:10:00

Amanda Nyfors

Larsmo IF

R

121

14:10:30

Sara Naukkarinen

Kontiolahden Urheilijat

R

122

14:11:00

Augustsson Josefine

Österby Sportklubb

R

123

14:11:30

Maija Keränen

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

124

14:12:00

Nenna Lukkarinen

Kontiolahden Urheilijat

R

125

14:12:30

Jenni Keränen

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

126

14:13:00

Sofia Joronen

Seinäjoen Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

N19

Naiset 19 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

127

14:13:30

Johanna Isojärvi

Ounasvaaran Hiihtoseura

R

128

14:14:00

Elena Jyrkinen

Imatran Urheilijat

R

129

14:14:30

Aino Veijalainen

Kontiolahden Urheilijat

R

130

14:15:00

Outi Haikama

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

131

14:15:30

Essi Leikas

Hollolan Urheilijat -46

R

132

14:16:00

Anni Rinta-Keturi

Seinäjoen Hiihtoseura

R

133

14:16:30

Jatta Tuominen

Hollolan Urheilijat -46

R

134

14:17:00

Venla Välläri

Punkalaitumen Kunto

R

135

14:17:30

Sonja Leinamo

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

136

14:18:00

Anniina Jokinen

Hollolan Urheilijat -46

R

137

14:18:30

Emilia Irvankoski

Ounasvaaran Hiihtoseura

R

138

14:19:00

Sonja Hakala

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

139

14:19:30

Tuuli Järviluoma

Nivalan Urheilijat

R

140

14:20:00

Kristiina Rantakömi

Hollolan Urheilijat -46

R

141

14:20:30

Aino Soininen

Tuusulan Voima-Veikot

R

142

14:21:00

Kaisa Keränen

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

Sarjaluettelo

MYL

Miehet (2,4+4,0+4,0) 10 km V

151

14:32:30

Juuso Hakala

Lahden Hiihtoseura

R

152

14:33:00

Olli Jarva

Imatran Urheilijat

R

153

14:33:30

Sami Orpana

Lahden Hiihtoseura

R

154

14:34:00

Tuomas Harjula

Tuusulan Voima-Veikot

R

155

14:34:30

Marko Mänttäri

Imatran Urheilijat

R

156

14:35:00

Lari Lehtonen

Hollolan Urheilijat -46

R

157

14:35:30

Matti Hakala

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

158

14:36:00

Tuukka Invenius

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

159

14:36:30

Olli Hiidensalo

Lahden Hiihtoseura

R

160

14:37:00

Joni Mustonen

Kontiolahden Urheilijat

R

161

14:37:30

Heikki Laitinen

Virtasalmen Urheilijat ry

R

162

14:38:00

Tero Seppälä

Haapajärven Kiilat

R

163

14:38:30

Erkkilä Aapo

Saloisten Reipas

R

164

14:39:00

Jaakko Ranta

Tuusulan Voima-Veikot

R

165

14:39:30

Juho Friman

Lahden Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

M22

Miehet 22 vuotta (2,4+4,0+4,0) 10 km V

166

14:40:00

Pyry Stevander

Seinäjoen Hiihtoseura

R

167

14:40:30

Patrik Kuuttinen

Närpes Kraft Skidförening

R

168

14:41:00

Otto Invenius

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

169

14:41:30

Juho Hökkä

Oulun Hiihtoseura

R

170

14:42:00

Santeri Kolehmainen

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

171

14:42:30

Anton Pyssysalo

Tuusulan Voima-Veikot

R

172

14:43:00

Otto-Eemil Karvinen

Kontiolahden Urheilijat

R

173

14:43:30

Onni-Kalle Lahdelma

Hollolan Urheilijat -46

R

174

14:44:00

Juho Kauhajärvi

Kauhajoen Karhu

R

175

14:44:30

Akseli Loikkanen

Puijon Hiihtoseura

R

176

14:45:00

Jonni Mukkala

Seinäjoen Hiihtoseura

R

177

14:45:30

Santtu Panttila

Kauhajoen Karhu

R

178

14:46:00

Anssi Kuittinen

Soisalon Ampumahiihtäjät

R

179

14:46:30

Helkama Niilo

Österby Sportklubb

R

180

14:47:00

Saku Kalliomäki

Kauhajoen Karhu

R

181

14:47:30

Sameli Joronen

Seinäjoen Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

M19

Miehet 19 vuotta (2,4+2,4+2,4) 7.5 km V

182

14:48:00

Pyry Rannikko

Tuusulan Voima-Veikot

R

183

14:48:30

Ville-Valtteri Karvinen

Kontiolahden Urheilijat

R

184

14:49:00

Vili Kotikumpu

Oulun Hiihtoseura

R

185

14:49:30

Seeti Salonen

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

186

14:50:00

Oskari Kurkinen

Kontiolahden Urheilijat

R

187

14:50:30

Henri Heikkinen

Puijon Hiihtoseura

R

188

14:51:00

Taavi Nyström

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

189

14:51:30

Jasper Saarinen

Hollolan Urheilijat -46

R

190

14:52:00

Aron Pyssysalo

Tuusulan Voima-Veikot

R

191

14:52:30

Severi Oikkonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

R

192

14:53:00

Matias Maijala

Lapin Biathlon Tokka

R

193

14:53:30

Lauri Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

R

194

14:54:00

Arttu Heikkinen

Puijon Hiihtoseura

R

195

14:54:30

Roope Myller

Kontiolahden Urheilijat

R

196

14:55:00

Joona Yläharju

Imatran Urheilijat

S

Sarjaluettelo

M17

Miehet 17 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

201

15:08:30

Matias Nevala

Seinäjoen Hiihtoseura

R

202

15:09:00

Sakari Ranta

Tuusulan Voima-Veikot

R

203

15:09:30

Oskari Toivanen

Lahden Hiihtoseura

R

204

15:10:00

Karri Stevander

Seinäjoen Hiihtoseura

R

205

15:10:30

Kalle Loukkaanhuhta

Oulun Hiihtoseura

R

206

15:11:00

Onni Paasonen

Mikkelin Hiihtäjät

R

207

15:11:30

Turkka Nieminen

Seinäjoen Hiihtoseura

R

208

15:12:00

Eemi Naumanen

Puijon Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

M16

Miehet 16 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

209

15:12:30

Antti Huttunen

Alavieskan Viri ry

R

210

15:13:00

Eeli Kujala

Oulun Hiihtoseura

R

211

15:13:30

Markus Myyry

Kontiolahden Urheilijat

R

212

15:14:00

Mi?ko Pietarila

Oulun Hiihtoseura

R

213

15:14:30

Topias Zerni

Kouvolan Hiihtoseura

R

214

15:15:00

Eemil Heinonen

Oulun Hiihtoseura

R

215

15:15:30

Niko Säily

Alavieskan Viri ry

R

216

15:16:00

Jalmari Bergqvist

Puijon Hiihtoseura

R

Sarjaluettelo

M45

Miehet 45 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

217

15:16:30

Pasi Saastamoinen

Halikon Hakoniskat

R

218

15:17:00

Jouni Rantala

Kangasalan Kisa

R

219

15:17:30

Sami Siimestö

Kontiolahden Urheilijat

R

Sarjaluettelo

M50

Miehet 50 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

220

15:18:00

Seppo Kauppinen

Oripään Urheilijat

S

221

15:18:30

Tommy Haglund

Larsmo IF

R

222

15:19:00

Mika Rinta-Keturi

Seinäjoen Hiihtoseura

R

223

15:19:30

Peter Svahn

Tuusulan Voima-Veikot

S

224

15:20:00

Joni Tenhunen

Halikon Hakoniskat

R

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta (1,7+1,7+2,4) 6 km V

225

15:20:30

Ari Kosunen

Imatran Urheilijat

S

226

15:21:00

Esa Savolainen

Puijon Hiihtoseura

R

227

15:21:30

Timo Kostiainen

Kuikan Kisailijat ry

R

228

15:22:00

Pasi Koistinen

Imatran Urheilijat

R

229

15:22:30

Esa Pylvänäinen

Kärkölän Kisa-Veikot

R

230

15:23:00

Ilari Köykkä

Kauhajoen Karhu

R

231

15:23:30

Simo-Pekka Aarnisalo

Ahveniston Ampumahiihtäjät

R

232

15:24:00

Harri Henttonen

Kärkölän Kisa-Veikot

S

Sarjaluettelo